Konkurs Komisji Europejskiej!

22 października br. Komisja Europejska zainaugurowała kampanię informacyjną świętującą kilka ważnych wydarzeń związanych z integracją europejską. W 2018 roku przypada 60 rocznica unijnych przepisów dotyczących koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz 50 rocznica ustanowienia przepisów dotyczących swobodnego przepływu pracowników.

 

Celem kampanii jest promocja znaczenia oraz korzyści dla obywateli Unii Europejskiej (UE) wynikające z powyższych przepisów.

 

Dzięki swobodzie przemieszczania się i koordynacji zabezpieczenia społecznego Europejczycy mogą uczyć się, pracować i przechodzić na emeryturę w dowolnym miejscu w UE, a ich prawa do świadczeń z zabezpieczenia społecznego są w tym czasie chronione.

 

W ramach kampanii Komisja Europejska zaprasza do udziału w konkursie, którego główną nagrodą jest voucher o wartości 500 euro na podróż w obrębie UE. Dodatkowo zwycięzca weźmie udział w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Brukseli. Koszty udziału w ceremonii są również elementem nagrody i zostaną pokryte ze strony organizatorów (przelot oraz zakwaterowanie).

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić stronę sieci EURES na Facebooku lub wypełnić formularz opisując własne doświadczenie związane ze swobodnym przemieszczaniem się oraz koordynacją zabezpieczenia społecznego.

 

Szczegóły konkursu znajdują się pod tym linkiem:

https://platform.heyo.com/fbcontests/profiletab/ChampionsofFreeMovement

 

W ramach kampanii powstał również film dostępny pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=wqMxBgkNkcM

 

Więcej informacji na temat swobody przepływu obywateli w UE:

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=25&langId=pl

 

b

wprowadził: 

Marta Grochowska

utworzono: 24-10-2018
ostatnia modyfikacja: 24-10-2018
Strona główna
Powrót
Drukuj
Pobierz PDF
Wypowiedz się